دل تورو از عشق هیولاها می گوید

ساخت وبلاگ

شهروند| گیرمو دل تورو، کارگردان عجیبی است. خالق شمار زیادی از شاهکارهای سینمای معاصر از قبیل هزارتوی پن، ستون فقرات شیطان و شکل آب که نگاه شگفت انگیزش به افسانه و فانتزی سینمایی او را متفاوت از کلیت سینمای امروز کرده است.هالیوود ریپورتر گزارش می دهد که این کارگردان مکزیکی در یک مسترکلاس ریشه نگاهش را در بچگی اش دانسته و آن دوران را «یک بچگی مزخرف» نامیده است: «در خانواده ای کاتولیک در گوادالاخارا متولد شدم و پیشینه مذهبی ام به تبع خانواده ترکیبی از فضیلت و خشونت بوده. یادم می آید مادربزرگم سر بطری ها را در کفشم می گذاشت تا از گناهان در امان بمانم.»
گیرمو دل تورو همچنین از علاقه اش به داستان های علمی - تخیلی و ترسناک حرف زد و این که فرانکشتین یکی از شخصیت های محبوب وی بوده: «وقتی بچه ای با هیولاها سر و کار داری؛ ولی به عمل آنها فکر نمی کنی. اما ژانر فانتزی اجازه می دهد گاردتان را پایین بیاورید؛ چراکه در این ژانر درباره جزییات صحبت نمی کنی بلکه درباره یک دنیا صحبت می کنی و چه بخواهی چه نخواهی دنیای درون شما در این ژانر بیرون می ریزد.»
او در این باره نیز صحبت کرد که ایجاد هنر درهالیوود می تواند خیلی سخت باشد و خود او که سازنده فیلم های پرفروشی چون پسر جهنمی و حاشیه اقیانوس آرام بود، سعی دارد ارتباطش با بخش تجاری سینما هم درست باشد.

اخبار پیشنهادی:

هیولاها,...
نویسنده : مهدی امینی بازدید : 45 تاريخ : پنجشنبه 27 مهر 1396 ساعت: 7:42