با سلاطین ترس در دنیای هک آشنا شوید!

ساخت وبلاگ
با سلاطین ترس در دنیای هک آشنا شوید!

همه هکرها را نمی توان با عنوان «شرورهای دنیای اینترنت» نامگذاری کرد! به طور عمده هکرها به سه دسته تقسیم می شوند. هکرهای خوب با نام هکرهای کلاه سفید (White-Hat Hackers) شناخته می شوند و بیشتر در تلاش برای بهبود امنیت سیستم های کامپیوتری هستند. هکرهای کلاه خاکستری (Gray-Hat Hackers) به آن دسته از شرورهایی اطلاق می گردد که تنها با جنبه سرگرمی به این کار نگاه می کنند و در آخر، مخرب ترین نوع هکرها را با هکرهای کلاه سیاه (Black-Hat Hackers) نام گذاری کرده اند.
به گزارش عصر ارتباط به نقل از makeuseof، با اینکه دنیای این هکرها بسیار ترسناک است، اما خالی از لطف نیست با هم نگاهی به فهرست ۱۰ هکر معروف دنیا داشته باشیم و ببینیم این هکرهای بزرگ در حال حاضر مشغول به چه کارهایی هستند.
1- کوین میتنیک (Kevin Mitnick)

وزارت دادگستری ایالات متحده او را با لقب «تحت تعقیب ترین یاغی رایانه ای در تاریخ آمریکا» می شناسد! این عبارت به خودی خود نمایانگر میزان شرارت او را در دنیای هک و امنیت سیستم های کامپیوتری است. داستان شرارت های کوین میتنیک بسیار خوفناک است و بخش بزرگی از فعالیت های او در زمینه دزدی کلمه های عبور کاربران به کمک مهندسی اجتماعی خلاصه می شود. جالب است بدانید که داستان فعالیت های سایبری او، محوریت اصلی فیلم Track Down را تشکیل می دهد.
فعالیت های سایبری: کوین میتنیک به جرم هک کردن شبکه کامپیوتری یک شرکت تجهیزات دیجیتالی، 1 سال از عمر خود را در زندان سپری کرد. پس از آزادی از زندان نیز، به مدت 3 سال تمامی فعالیت های او تحت نظر قرار داشت. پیش از پایان این دوران، او فعالیت 2.5 ساله خود را در زمینه دزدی داده های محرمانه شرکت ها و ...

اخبار پیشنهادی:

...
نویسنده : مهدی امینی بازدید : 68 تاريخ : پنجشنبه 5 بهمن 1396 ساعت: 1:37